کنکور سراسریمنابع درس فیزیک

معرفی جدید ترین و بهترین کتاب های فیزیک کنکور تجربی

معرفی جدید ترین و بهترین کتاب های فیزیک کنکور تجربی

درس فیزیک هم مانند درس ریاضیات از جمله درس‌هایی است که از طرف داوطلبان کنکور تجربی مورد کم لطفی واقع شده است؛ این در حالی است که برای قبولی در رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی لازم است درصد خوبی در این درس کسب کنید.

درس فیزیک هم مانند درس ریاضیات از جمله درس‌هایی است که از طرف داوطلبان کنکور تجربی مورد کم لطفی واقع شده است؛ این در حالی است که برای قبولی در رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی لازم است درصد خوبی در این درس کسب کنید.

مشکل اکثر داوطبان رشته تجربی در درس فیزیک این است که به درک درستی از روش مطالعه و فهم این درس نرسیده‌اند، زیرا برای به تسلط رسیدن در این درس صرفا حفظ کردن چند فرمول کافی نیست. در این مقاله به معرفی بهترین کتاب فیزیک کنکور تجربی و ذکر نکاتی در مورد این درس پراهمیت  خواهیم پرداخت.

اهمیت استفاده از بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

با بررسی کارنامه‌های داوطلبان در سال‌های گذشته، متوجه این موضوع شده‌ایم که بسیاری از داوطلبان در درس فیزیک عملکرد بهتری نسبت به درس ریاضی دارند و با درس فیزیک ارتباط بهتری برقرار می‌کنند؛ در نتیجه میانگین درصد داوطلبان در این درس به نسبت درس ریاضی بیشتر است؛ اما باز هم درس فیزیک یکی از معضلات و چالش‌های پیش روی داوطلبان کنکور تجربی است.

بیش از ۸۰ درصد قبولی های پزشکی، درس فیزیک را در کنکور بالای ۵۰ درصد می زنند، در حالیکه تنها ۱۳ درصد داوطلبان کنکور فیزیک کنکور را بالای ۵۰ درصد می زنند.

این آمار بیان کننده آن است، کسانی که هدف قبولی در رشته پزشکی را دارند با مطالعه اصولی و برنامه ریزی شده و استفاده از کتاب فیزیک کنکور تجربی، با کیفیتِ بالا و تست های استاندارد، می‌توانند به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

 

کتاب فیزیک کنکور تجربی: خیلی سبز

درسنامه کتاب فیزیک جامع خیلی سبز تجربی بسیار دانش‌آموزپسند است؛ زیرا تمام مباحث به بخش‌های کوچک تقسیم شده‌اند و پس از هر قسمت تست‌های مربوط به آن وجود دارند. به این صورت داوطلب می‌تواند پس از هر موضوع خود را ارزیابی کند. ویژگی دیگر درسنامه این کتاب، وجود کادرهایی با عنوان پرسش و پاسخ است. این کادرها شامل تست‌هایی جهت یادگیری و تمرین هر بخش می‌شوند و این‌گونه به رفع اشکال دانش‌آموزان می‌پردازند. در کنار این کادرها، نکته‌های تستی و کنکوری نیز در تمام درسنامه‌ها به چشم می‌خورد.

در درس‌گفتارهای کتاب فیزیک جامع کنکور رشته تجربی خیلی سبز به حل و بررسی تمام فعالیت‌ها و تمرین‌های کتاب درسی پرداخته شده است. بیان تمام مطالب کتاب رسمی و ساده بوده و تلاش شده سخت‌ترین مباحث به آسان‌ترین زبان مطرح شود. از طرفی، این کتاب تمام مطالب کتب فیزیک هر سه پایه را پوشش می‌دهد و دانش‌آموزان با سطح مبتدی، متوسط و برتر می‌توانند از آن بهره ببرند.

بررسی آزمون و تست‌های کتاب

قطعا تمام دانش‌آموزان می‌دانند که بدون تست‌زنی امکان پاسخگویی به سوالات درس فیزیک وجود ندارد؛ به همین علت تنوع و تعداد بالای تست یکی از مولفه‌های مهم کتاب‌های کمک‌درسی این درس است. کتاب فیزیک جامع کنکور رشته تجربی خیلی سبز ۱۹۱۳ تست تالیفی و سراسری دارد و از این جهت، در میان سایر کتب متمایز است.

در این کتاب پس از هر درسنامه، تست‌ها به‌شیوه موضوعی و میکروطبقه‌بندی قرار گرفته‌اند و در میان تست‌ها، از تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی نیز سوال طرح شده است تا داوطلبان در تمام بخش‌های این درس مورد ارزیابی قرار بگیرند. چینش تست‌ها از سطح آسان به سخت است و سطح بعضی از آن‌ها دانش‌آموز و اطلاعات او را به چالش می‌کشند تا آمادگی بیشتری کسب کنند.

بیشترین سوالات کتاب فیزیک جامع کنکور رشته تجربی خیلی سبز همانند پرسش‌های کنکور از مبحث مهم و پرتکرار نوسان و موج دوازدهم است و کمترین میزان در بخش فیزیک و اندازه‌گیری دهم قرار دارد. پاسخ‌نامه کتاب به دو صورت تشریحی و کلیدی است و در بسیاری از تست‌ها، تمام گزینه‌ها بررسی می‌شود. از سوی دیگر، در بعضی از پاسخ‌ها، نمونه تست‌های تمرینی مشابه طرح شده تا داوطلبان با حل اشکال بیشتر بر مبحث مربوطه تسلط یابند.

 

کتاب کنکور فیزیک تجربی: میکرو گاج

کتاب فیزیک پایه تجربی میکرو گاج:

کتاب فیزیک میکرو تجربی گاج تالیف محمد آهنگر، بهروز نادری‌نژاد و سعید احمدی، ویژه داوطلبان کنکور تجربی منتشر شده است. کتاب فیزیک پایه میکرو رشته تجربی شامل مطالب و مباحث درس فیزیک دهم و یازدهم به شکل درس به درس به صورت دو جلدی منتشر میگردد که جلد اول شامل بانک تست جامع به همراه پاسخ‌نامه کلیدی و جلد دوم شامل پاسخ‌نامه تشریحی به همراه نکات کلیدی است

بررسی کتاب بانک تست فیزیک پایه تجربی میکرو گاج :

تست‌های کتاب بانک تست فیزیک پایه تجربی میکرو گاج که طرح شده از مطالب کتاب درسی فیزیک دهم و یازدهم رشته‌ی تجربی بوده، با دقت زیادی در مباحث مختلف دسته‌بندی شده‌ تا شما بتوانید هماهنگ با برنامه‌ی مطالعاتی خود، تست‌های مبحثِ مطالعه شده را نیز پاسخ دهید. به‌منظور تکمیل مباحث، در طرح و جمع‌آوری تست‌های مکمل از پرسش‌های چهارگزینه‌ای مفهومی، محاسباتی و خلاقانه نیز استفاده شده است.

در پایان هر فصل، بخشی به نام “یک قدم تا ۱۰۰” قرار داده شده که سطح سؤالات آن بالاتر از سایر تست‌ها بوده و بررسی آن به شما برای کسب رتبه بالاتر در کنکور سراسری بسیار کمک خواهد کرد. سؤالات این بخش مجموعه‌ای از کل نکات مهم فصل را پوشش می‌دهد. همچنین به‌دلیل اهمیت زمان در دوران جمع‌بندی و نیاز به مرور مطالب، شماره تست‌هایی که برای نِیل به این مقصود در نظر گرفته شده، در آغاز هر فصل از کتاب مشخص شده است.

پاسخ‌نامه‌ی تشریحی این کتاب که در جلد دوم به صورت مجزا منتشر شده، صورت هر سؤال و تمامی گزینه‌های آن به‌طور کامل بررسی شده‌ است. همچنین در پاسخ‌نامه‌ی تشریحی، کادرهای نکات مفهومی و ترکیبی هم وجود دارد. در قسمت‌های مختلف پاسخ‌نامه، مهارت‌های حل سؤال نیز بیان شده که به شما برای تقویت مهارت تست‌زنی کمک شایانی می‌کند

ویژگی‌های کتاب بانک تست فیزیک پایه تجربی میکرو گاج :

۱) شامل فیزیک دهم و یازدهم رشته‌ی تجربی به صورت درس به درس و جداگانه

۲) شامل بیش از ۲۲۰۰ پرسش چهارگزینه‌ای چالشی مطابق با سبک جدید کنکور سراسری

۳) تحلیل تمامی مفاهیم، تمرین‌ها و مثال‌های کتاب درسی در قالب پرسش‌های چهارگزینه‌ای تألیفی

۴) همراه با تست‌های سطح پیشرفته برای دانش‌آموزان مستعد تحت عنوان «یک قدم تا ۱۰۰»

۵) به همراه پاسخ‌نامه‌ی کلیدی در همین کتاب

۶) همراه با تست‌های کنکور سراسری

۷) بررسی گزینه‌های درست و غلط به همراه مهارت‌های حل سؤال در جلد مکمل (جلد پاسخ‌نامه‌ی تشریحی)

 

کتاب کنکور فیزیک جامع تجربی میکروطلایی گاج

در آغاز باید به این نکته توجه داشته باشید که جلد نخست کتاب فیزیک جامع کنکور میکروطلایی گاج رو به ارائه‌ی بانک تست پربار از مباحث فیزیک پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌ی تجربی همراه با پاسخ تشریحی می‌پردازد و مؤلفان در جلد دوم، درس‌نامه‌ و مباحث آموزشی همراه با ذکر مثال برای درک بهتر مباحث ارائه‌ کرده‌اند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که چینش مطالب در کتاب پیش رو به‌صورت موضوع به موضوع (و نه درس به درس و پایه به پایه) بوده و همه‌ی بخش‌های این کتاب و جلد آموزش با یکدیگر مطابقت صد در صد دارد. در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تألیفی چهارگزینه‌ای مطرح شود.

خرید کتاب فیزیک کنکور تجربی با تخفیف از کتابانه

کتابانه یکی از مراجع تخصصی فروش کتاب های کمک درسی، کنکوری، دانشگاهی، عمومی و زبان خارجی است. برای خرید کتاب فیزیک کنکور و یا سایر کتب مورد نیازتان، می‌توانید به کتابانه مراجعه کرده از تخفیف های ما بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا