اخباراعزام دانشجودسته‌بندی نشده

معرفی آزمون mcat جهت ورود به رشته پزشکی در کانادا و امریکا

آزمون ورودی پذیرش دوره پزشکی (MCAT)

 
امروزه رویای تحصیل پزشکی در خارج از کشور برای متقاضیان رشته های علوم پزشکی گسترش یافته است . چندیست با توجه به ظرفیت کم پذیرش دانشگاه های داخل ، این رویا به حقیقت پیوسته است . کشور های آمریکا و کانادا دو کشوری هستند که در زمینه علوم پزشکی دارای دانشگاه های معتبر با رنک جهانی بالا می باشند . تحصیل پزشکی در کانادا و تحصیل پزشکی در آمریکا ، یکی از گزینه های تحصیل پزشکی در دنیا به شمار می آید . هر داوطلب برای تحصیل در رشته های پزشکی در این دو کشور ، ملزم به ارائه مدرک آزمون MCAT می باشد .
در ادامه به بررسی عناوین (( زمان ثبت نام آزمون MCAT  )) ، (( محتوای آزمون MCAT چیست ؟ )) ، (( سیستم نمره دهی آزمون MCAT  )) و (( اعلام نتایج آزمون MCAT )) می پردازیم .
تست MCAT یک آزمون استاندارد مبتنی بر کامپیوتر برای دانشجویان آینده ی پزشکی در کانادا، آمریکا و استرالیا می باشد. این آزمون برای ارزیابی مهارت حل مسئله، تفکر انتقادی، دانش مفاهیم طبیعی، رفتاری و علوم اجتماعی و اصول پیش نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی طراحی شده است. البته این تست در همه ی دانشکده های پزشکی الزامی نیست و در دانشکده هایی که الزامی است نیز میزان اهمیت به این آزمون متغیر است. معمولا دانشجویان در سال سوم تحصیلات پیش پزشکی خود در کانادا در آزمون سراسری پزشکی (ام کت) شرکت کرده و موفقیت در این آزمون در مدارسی که MCAT‌ جزو پیش نیاز های پذیرش است، الزامی می باشد. آزمون MCAT توسط سازمان AAMC (انجمن کالج های پزشکی آمریکا) برگزار می شود. تقریبا تمام مدارس پزشکی کانادا و آمریکا برای پذیرش نیاز به ارائه نمرات آزمون MCAT دارند. بسیاری از دانشکده های پزشکی آزمون هایی که برای قبل از ۳ سال گذشته است را قبول نمی کنند. اگر قصد ورود به دوره های پزشکی را دارید، با ویزا موندیال مشورت کنید.

جهت تهیه جزوات و کتاب های آزمون mcat کانادا و آمریکا کلیک کنید

اجزا آزمون امکت

تست جدید MCAT از چهار بخش تشکیل می شود:

  • اصول بیولوژی و بیوشیمی سیستم های زنده
  • اصول شیمی و فیزیک سیستم های بیولوژی
  • اصول روانی، اجتماعی و بیولوژی رفتار
  • تحلیل انتقادی و مهارت های نگارشی

 

در آزمون ام کت (MCAT) چه نمره ای خوب محسوب می شود؟

برای آزمون MCAT (امتحان ورودی دانشکده پزشکی) نیاز به چه نمره ای دارید؟ وقتی هدف نمره ی ام کت خود ( در دوره ی پذیرش رقابتی سال ۲۰۱۷) را در نظر میگیرید، همیشه بهتر است که الزامات و حداقل نمرات مورد نیاز دانشکده ی پزشکی که قصد اپلای در آن را دارید، بررسی کنید. برای شروع در قسمت زیر آنچه لازم است درباره ی نمره ی ام کت خود بدانید، عنوان شده است.
نمره ی هر یک از ۴ بخش آزمون امکت بین ۱۱۸ و ۱۳۲ ، بارم گذاری شده است که متوسط و میانه ی این نمره ۱۲۵ می باشد. یعنی نمره کل بین ۴۷۲ تا ۵۲۸ می باشد و متوسط و میانه ی آن ۵۰۰ است. چرا همچنین اعداد عجیبی انتخاب شده اند؟ AAMC (انجمن کالج های پزشکی آمریکا) پافشاری دارد  که این مقیاس بر اهمیت بخش مرکزی توزیع نمره تاکید دارد که باعث می شود اکثر دانشجویان به جای تمرکز غیرضروری بر نمرات بالا (انتهای بالای این مقیاس)، بین ۱۲۵ برای هر بخش یا ۵۰۰ امتیاز کل نمره دریافت نمایند.
AAMC در آزمون جدید از کل مقیاس بارم بندی استفاده می کند. برخلاف آزمون های قبلی ام کت (MCAT)، آزمون جدید یک تناسب قابل اندازه گیری از بالاترین امتیاز دانشجویان- ۵۲۸ امتیاز- ارائه می دهد. AAMC بین امتیاز مدرج و امتیاز درصدی یک رابطه ی اولیه را برقرار کرده است.
 
نمرات بالا:
با نمرات زیر شما در ۱۰٪ بالای نمرات آزمون دهندگان قرار می گیرید.
نمره ی کل MCAT: 528-514
اصول شیمی و فیزیک سیستم های بیولوژیکی: ۱۳۲-۱۲۹
تجزیه تحلیل انتقادی و مهارت های استدلالی: ۱۳۲-۱۲۹
اصول بیولوژی و بیوشیمی سیستم های زنده: ۱۳۲-۱۲۹
اصول روانی، اجتماعی و بیولوژی رفتار: ۱۳۲-۱۲۹
 
نمرات رقابتی:
این نمرات شما را در هنگام پذیرش در جایگاه های بسیار رقابتی قرار خواهد داد:
نمره ی کل MCAT: 513-508
اصول شیمی و فیزیک سیستم های بیولوژیکی: ۱۲۸-۱۲۷
تجزیه تحلیل انتقادی و مهارت های استدلالی: ۱۲۸-۱۲۷
اصول بیولوژی و بیوشیمی سیستم های زنده: ۱۲۸-۱۲۷
اصول روانی، اجتماعی و بیولوژی رفتار: ۱۲۸-۱۲۷
 
نمرات کمتر رقابتی:
این نمرات شما را بعد از نمره ی حد نصاب نمره ی خوب (۵۰٪+) قرار می دهد اما هنگام اپلای به دوره های بسیار رقابتی دیگر مفید نخواهند بود.
نمره ی کل MCAT: 507-500
اصول شیمی و فیزیک سیستم های بیولوژیکی: ۱۲۶-۱۲۵
تجزیه تحلیل انتقادی و مهارت های استدلالی: ۱۲۶-۱۲۵
اصول بیولوژی و بیوشیمی سیستم های زنده: ۱۲۶-۱۲۵
اصول روانی، اجتماعی و بیولوژی رفتار: ۱۲۶-۱۲۵
 
نمرات زیر میانگین:
این نمرات ممکن است برای پذیرش در دوره های خاص دانشکده پزشکی کافی باشند اما در مقایسه با جمعتی که آزمون داده اند، زیر میانگین هستند.
نمره ی کل MCAT: 499 یا کمتر
اصول شیمی و فیزیک سیستم های بیولوژیکی: ۱۲۴ یا کمتر
تجزیه تحلیل انتقادی و مهارت های استدلالی: ۱۲۴ یا کمتر
اصول بیولوژی و بیوشیمی سیستم های زنده: ۱۲۴ یا کمتر
اصول روانی، اجتماعی و بیولوژی رفتار: ۱۲۴ یا کمتر
عوامل بسیاری ممکن است بر درخواست شما به دانشکده های پزشکی تاثیر بگذارد و هر یک به تصمیم گیری اینکه شما کجا قبول و کجا رد می شوید، کمک خواهند کرد. نمره ی امکت فقط بخشی از مراحل داوطلبی شماست. معدل دوره ی کارشناسی، توصیه نامه ، تحقیقات، مصاحبه و مقالات پرسنلی همه بر پذیرش شما در دانشکده ی رویایی تان تاثیر می گذارند.
 

جهت تهیه جزوات و کتاب های آزمون mcat کانادا و آمریکا کلیک کنید

 

زمان ثبت نام آزمون MCAT

زمان ثبت نام آزمون MCAT در سال متفاوت است . این آزمون حدودا ۲۵ بار در سال برگزار می شود . متقاضیان شرکت در این آزمون باید به سایت AAMC مراجعه کرده و در صفحه اصلی جدول آزمون MCAT  را مشاهده کنند . سپس در سایت ثبت نام کرده و بعد از ثبت نام در سایت اقدام به ثبت نام در آزمون MCAT  کنند . لازم به ذکر است هزینه این آزمون ۳۱۰ دلار است .
 

محتوای آزمون MCAT چیست ؟

MCAT  مخفف عبارت ( Medical College Admission Test ) به معنی آزمون پذیرش دانشگاه پزشکی می باشد . آزمون MCAT ، آزمون کامپیوتری استانداردی برای ورود به دانشگاه های پزشکی در کشور آمریکا و کشور کانادا است . شاید برای شما جالب باشد بدانید که محتوای آزمون MCAT چیست ؟ . محتوای آزمون MCAT  به شرح زیر است :
۱٫ علوم طبیعی ( قدرت حل مسائل در زمینه های فیزیک و شیمی معدنی را می سنجد . ) این قسمت شامل ۵۹ سوال تستی است .
۲٫ علوم زیستی ( ارزیابی توانایی متقاضی در زمینه های زیست شناسی و شیمی آلی در این قسمت صورت می پذیرد . )  این قسمت شامل ۵۹ سوال تستی است .
۳٫ درک مفاهیم ( توانایی درک و فهم داوطلب از ارزیابی اطلاعات خاص را بررسی می کنند . ) این قسمت شامل ۵۹ سوال تستی است .
۴٫ انشاء ( نگارش دو متن مربوط به حوزه علوم پزشکی است ) این قسمت تشریحی می باشد و باید در دو قسمت نوشته شود .
قبل از سال ۲۰۰۷ این آزمون به صورت کاغذی برگزار می شد و حدودا ۷ ساعت و ۳۳ دقیقه زمان نیاز داشت اما از آن پس این آزمون به صورت کامپیوتری برگزار شد و  زمان آن کوتاه تر شد و به ۴ تا ۵ ساعت کاهش یافت .
 
 

سیستم نمره دهی آزمون MCAT

سیستم نمره دهی آزمون MCAT  به شرح زیر است :
در هر قسمت این آزمون رنج نمره ای بین ۱۱۸ تا ۱۳۲ استفاده می شود که میانه آن ۱۲۵ است . یک نمره جدا برای هر قسمت به داوطلب داده می شود و یک نمره کلی هم کسب می کند . میانه نمرات کسب شده ۵۰۰ است که بین ۴۷۲ تا ۵۲۸ قرار می گیرد . یعنی حداکثر نمره هر فرد ۵۲۸ است که هر شخص با گرفتن نمره ۵۰۰ در آن قبول می شود .
 

اعلام نتایج آزمون MCAT

زمان اعلام نتایج آزمون  MCAT  حدودا ۳۰ تا ۳۵ روز بعد از زمان برگزاری آن صورت می پذیرد و داوطلب بعد از اعلام نتایج ، می تواند با مراجعه به سایت AAMC و وارد شدن به پروفایل شخصی خویش ، کارنامه خود را مشاهده کند .
 
 

 

متقاضیان MCAT

شرایط شرکت در MCAT :

  • قصد ثبت نام در یک دانشکده حرفه ای بهداشتی در زمینه آلوپاتیک، استیوپاتیک، پتیاتریک و دامپزشکی داشته باشید. این همچنین در مورد دانشجویان بین المللی اعمال می شود.
  • در رشته های مربوط به سلامت ثبت نام کنید که نتایج آزمون MCAT شرط پذیرش آن باشد.
  • در رشته های MBBS ثبت نام کنید یا در این زمینه مدرک داشته باشید (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی).

در طول ثبت نام MCAT از شما می خواهند تا هدف خود از ثبت نام در دانشکده پزشکی یا بهداشت حرفه ای را بیان کنید.
توجه: هیچ پیش نیاز دانشگاهی برای آزمون MCAT وجود ندارد. دانشجویان با پیشینه علمی و غیر علمی واجد شرایط آزمون می باشند و از فرصت یکسان برای ورود به دانشکده پزشکی برخوردارند. با این حال، دوره هایی در مقطع کارشناسی وجود دارد که به بهبود عملکرد شما در این آزمون کمک می کند. مهم است بدانیم که این دوره ها محدودیتی در انتخاب رشته های دانشگاهی ایجاد نمی کند.

زمان شرکت در آزمون MCAT

دانشجویان آینده نگر معمولا یک سال قبل از ثبت نام در دانشکده پزشکی در آزمون MCAT شرکت می کنند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید در سال ۲۰۱۸ برای مدرسه پزشکی درخواست دهید، باید در سال ۲۰۱۷ در آزمون MCAT شرکت کنید. اگر سال ۲۰۱۹ مد نظر شماست، پس در سال ۲۰۱۸ یا قبل از آن می توانید در آزمون MCAT شرکت کنید. در حالت ایده آل، باید حداقل شش ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون MCAT برای آن آماده شوید.
شما می توانید تا سه بار در یک سال و حداکثر چهار بار در یک دوره دو ساله متوالی و تا هفت بار در طول عمر در آزمون MCAT شرکت کنید. بدیهی است که باید تعداد دفعات شرکت در این آزمون را به حداقل برسانیم و بنابراین لازم است به خوبی برای شرکت در آزمون MCAT آماده شوید.
آزمون MCAT شامل چه بخش هایی است
آزمون MCAT شامل چهار بخش است: (۱) اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی؛ (۲) مهارت های تجزیه و تحلیل بحران و استدلال (MCAT CARS)؛ (۳) اصول بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های حیاتی؛ و (۴) اصول روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتار. در جدول زیر، چهار بخش آزمون کنونی در مقایسه با نسخه قبلی آن تحلیل شده است.

مقایسه بر اساس تعداد کل سوالات هر درس (تقریبی)

درس MCAT در سال ۲۰۱۳ تا ژانویه ۲۰۱۵ MCAT جدید (نسخه فعلی)
زیست شناسی ۳۹ بیش از ۴۵
بیوشیمی ۰ بیش از ۳۰
فیزیک ۲۶ کمتر از ۱۵
شیمی عمومی ۲۶ کمتر از ۲۰
شیمی آلی ۱۳ کمتر از ۱۱
روانشناسی ۰ بیش از ۳۸
جامعه شناسی ۰ بیش از ۱۸
استدلال شفاهی / CARS ۴۰ بیش از ۵۳
تعداد کل سوالات ۱۴۴ بیش از ۲۳۰
زمان کلی (بدون وقت استراحت) ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه

 

جدول زمانبندی آزمون MCAT

AAMC مدت برگزاری آزمون MCAT را طولانی تر طراحی کرده است؛ یعنی به مدت ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد. در جدول زیر خلاصه ای از بخش های مختلف آزمون MCAT و زمان اختصاص یافته برای پاسخ به سوالات ارائه شده است.

بخش سوالات زمان
قبل از آزمون: ثبت نام کنید، کارت شناسایی معتبر ارائه دهید، از شما اثر انگشت می گیرند و در روز آزمون از شما عکس می گیرند.
توضیحات مقدماتی (اختیاری) ۱۰ دقیقه
۱٫ اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی ۵۹ ۹۵ دقیقه
استراحت (اختیاری) ۱۰ دقیقه
۲٫ مهارت های تجزیه و تحلیل انتقادی و استدلال ۵۳ ۹۰ دقیقه
استراحت بین امتحان / LUNCH (اختیاری) ۳۰ دقیقه
۳٫ اصول شیمی و بیوشیمی سیستم های حیاتی ۵۹ ۹۵ دقیقه
استراحت (اختیاری) ۱۰ دقیقه
۴٫ اصول روانشناسی، اجتماعی و زیستی رفتار ۵۹ ۹۵ دقیقه
سوالات بی اثر ۵ دقیقه
نظرسنجی رضایت (اختیاری) ۱۲ ۵ دقیقه
کل زمان آزمون ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
کل زمان حضور در جلسه (تقریبی) ۷ ساعت و ۳۳ دقیقه

جهت تهیه جزوات و کتاب های آزمون mcat کانادا و آمریکا کلیک کنید

 
 
شما می توانید از زمان استراحت اختیاری خود برای پاسخ دادن به سوالات بخش بعدی آزمون MCAT استفاده کنید، در صورتی که بخش قبلی آزمون را زودتر از زمان مورد نیاز به اتمام رسانده باشید. اما، زمان باقی مانده از بخش قبلی، به بخش بعدی آزمون اختصاص نمی یابد.
نکته: زمان کلی شامل زمان ورود به مرکز آزمون نمی شود. در سال ۲۰۱۲، ۶۵ تا ۶۷ سوال در بخش های نسخه جدید آزمون پزشکی MCAT برای مدت زمان ۹۵ و ۹۰ دقیقه برنامه ریزی شده بود که متناسب با زمان نسخه قدیمی آزمون بود. با این حال، در آزمون پزشکی MCAT فعلی، AAMC فقط ۵۹ سوال به مدت ۹۵ دقیقه اختصاص داده است. به دلیل این تغییر کوچک، در نسخه جدید آزمون MCAT زمان بیشتری برای هر سوال نسبت به نسخه قدیمی آزمون اختصاص یافته است. این بدان معنی است که به طور کلی، زمان بیشتری برای خواندن متن، بررسی گزینه ها و تصمیم گیری در مورد پاسخ درست خواهید داشت.

تغییرات MCAT

آزمون پزشکی MCAT به عنوان یک آزمون کتبی استاندارد شروع شد. در سال ۲۰۰۷، به یک آزمون کامپیوتری تبدیل شد. AAMC دوباره با هدف تناسب با تغییرات موجود در زمینه پزشکی و علمی، تغییراتی در این آزمون در آوریل سال ۲۰۱۵ اعمال نمود. آزمون پزشکی MCAT فعلی نه تنها دانش متقاضیان، بلکه شیوه و توانایی آنها در استفاده از دانش خود را نیز محک می زند.
 

مقایسه بخش های ۲ نسخه آزمون MCAT

MCAT در سال ۲۰۱۳ – ژانویه ۲۰۱۵ MCAT فعلی
تاریخ برگزاری آزمون ۲۰۱۳ – ژانویه ۲۰۱۵ ۱۷ آوریل ۲۰۱۵ – تاریخ تعیین نشده (۲۰۳۰؟)
تعداد سوالات ۱۴۴ + ۳۲ سوال آزمایشی اضافی ۲۳۰
تعداد بخش ها ۴ ۴
بخش ها (۱) علوم فیزیکی(۲) استدلال شفاهی
(۳) علوم زیستی
(۴) بخش آزمایشی (آزمون سوالات MCAT)
(۱) اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی؛ (۲) مهارت های تجزیه و تحلیل و استدلال؛ (۳) اصول زیستی و بیوشیمیایی سیستم های حیاتی؛ (۴) اصول روانشناختی، اجتماعی و زیستی رفتار
زمان آزمون ۴ ساعت و ۵ دقیقه (شامل بخش آزمایشی) تقریباً ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
کل زمان حضور در جلسه تقریباً ۵ ساعت و ۱۰ دقیقه ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه
میانگین زمان هر سوال استدلال شفاهی (VR): 1.5 دقیقه برای هر سوالبخش غیر VR : 1.35 دقیقه برای هر سوال MCAT CARS : بیش از ۱٫۷ دقیقه برای هر سوالبخش غیر CARS : 1.6 دقیقه برای هر سوال
دروس شامل در آزمون (۱) علوم فیزیکی (۵۲ سوال مبتنی بر متن + سوالات ناپیوسته؛ ۷۰ دقیقه): فیزیک و شیمی عمومی
(۲) استدلال کلامی* (۴۰ سوال مبتنی بر متن؛ ۶۰ دقیقه): علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم طبیعی و فناوری (توجه داشته باشید که بخش «شفاهی» جدید به نام CARS در علوم طبیعی و فناوری وجود ندارد).
 
(۳) علوم زیستی (۵۲ سوال مبتنی بر متن + سوالات ناپیوسته؛ ۷۰ دقیقه): زیست شناسی و شیمی آلی (توجه داشته باشید که نسخه قدیمی MCAT شامل شیمی اروماتیک نمی شود، اما MCAT 2015 شامل آروماتیک هایی مانند فنول ها و هتروسیکل ها بود).
 
(۴) بخش آزمایشی (۳۲ سوال از دروس به صورت تصادفی انتخاب شده از MCAT جدید؛ به دانشجویانی که تلاش کافی برای حل این سؤالات داشتند یک کارت هدیه آمازون پاداش می دادند. نمره بخش آزمایشی در نمره کلی آزمون بی تاثیر است).
(۱) اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی {۵۹ سوال: ۱۰ متن با ۴۴ سوال مبتنی بر متن، به علاوه ۱۵ سوالات ناپیوسته (مجزا)؛ ۹۵ دقیقه}: شیمی آلی و معدنی (۴۸٪)، فیزیک (۲۵٪)، بیوشیمی (۲۵٪)، زیست شناسی (۲٪)، روش تحقیق و آمار
(۲) تجزیه و تحلیل بحران و مهارت های استدلال*: (۵۳ سوال: ۹ متن و تمام سوالات مبتنی بر متن است، ۹۰ دقیقه): درک، تحلیل و استدلال اخلاقی، فلسفه، مطالعات فرهنگی، بهداشت جمعیت، علوم اجتماعی و علوم انسانی
 
(۳) پایه های بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی {۵۹ سوال: ۱۰ متن با ۴۴ سوال مبتنی بر متن، به علاوه ۱۵ سوال ناپیوسته (مجزا)؛ ۹۵ دقیقه}: زیست شناسی (۶۵٪)، بیوشیمی (۲۵٪)، شیمی آلی و معدنی (۱۰٪)، مهارت های پژوهش و آمار
 
(۴) اصول روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتار {۵۹ سوال: ۱۰ متن با ۴۴ سوال سوال مبتنی بر متن، به علاوه ۱۵ سوال ناپیوسته (مجزا)؛ ۹۵ دقیقه}: مفاهیم موجود در روانشناسی (۶۰٪)، جامعه شناسی (۳۰٪) و زیست شناسی (۱۰٪) که عوامل تعیین کننده رفتاری و اجتماعی و فرهنگی را در بر می گیرند؛ اصول روش تحقیق و آمار

 
 

تاریخ برگزاری آزمون MCAT و تاریخ انتشار نمرات

MCAT Test Dates 2017 MCAT Scores Release Dates
January 19 Thursday February 21 Tuesday
January 28 Saturday February 28 Tuesday
March 31 Friday May 2 Tuesday
April 22 Saturday May 23 Tuesday
April 28 Friday May 30 Tuesday
May 13 Saturday June 13 Tuesday
May 18 Thursday June 20 Tuesday
May 19 Friday June 20 Tuesday
June 1 Thursday July 6 Thursday
June 16 Friday July 18 Tuesday
June 17 Saturday July 18 Tuesday
June 29 Thursday August 1 Tuesday
June 30 Friday August 1 Tuesday
July 21 Friday August 22 Tuesday
July 22 Saturday Agust 22 Tuesday
July 27 Thursday August 29 Tuesday
July 28 Friday August 29 Tuesday
August 3 Thursday September 5 Tuesday
August 11 Friday September 12 Tuesday
August 18 Friday September 19 Tuesday
August 19 Saturday September 19 Tuesday
August 24 Thursday September 26 Tuesday
September 1 Friday October 3 Tuesday
September 2 Saturday October 3 Tuesday
September 9 Saturday October 10 Tuesday

 

هزینه ثبت نام MCAT

هزینه ثبت نام MCAT مبلغ ۳۱۰ دلار است در صورتی که حداقل سه هفته قبل از امتحان پرداخت شود. ۳ نوع ثبت نام وجود دارد که هزینه ثبت نام، هزینه زمانبندی مجدد، هزینه بازپرداخت وجه در صورت لغو ثبت نام و هزینه درخواست برای کمک هزینه (FAP) مختص خود را دارند. FAP برای دانشجویانی که قادر به پرداخت هزینه آزمون MCAT نیستند، طراحی شده است. قبل از ثبت نام MCAT شما باید برای FAP درخواست دهید.

نوع آخرین مهلت هزینه ثبت نام هزینه زمانبندی مجدد بازپرداخت لغو ثبت نام
طلایی ۱ ماه قبل از MCAT ۳۱۰ دلار۱۲۰ دلار (FAP) ۸۵ دلار۴۰ دلار (FAP) ۱۵۵ دلار۶۰ دلار (FAP)
نقره ای ۳ تا ۴ هفته قبل از آزمون ۳۱۰ دلار۱۲۰ دلار (FAP) ۱۴۵ دلار۶۰ دلار (FAP) بدون بازپرداختبدون بازپرداخت
برنزی ۱ تا ۲ هفته قبل از آزمون ۳۶۵ دلار۱۷۵ دلار (FAP) بدون زمانبندی مجددبدون کمک هزینه بدون بازپرداختبدون بازپرداخت

 

مراکز آزمون MCAT

مراکز آزمون MCAT، هر دو در داخل و خارج از محوطه دانشگاه، در سراسر ایالات متحده و کانادا وجود دارد. علاوه بر این، مراکز زیادی برای برگزاری آزمون MCAT در مکان های بین المللی نیز وجود دارد که در جدول زیر ارائه شده است. توجه داشته باشید که روند ثبت نام در مراکز بین المللی آزمون با مراکز موجود در ایالات متحده و کانادا یکسان است. از آنجا که تاریخ و ظرفیت مراکز بین المللی محدود است، از قبل برنامه ریزی کنید.

مکان های بین المللی آزمون MCAT
کانادا چین: هنگ کنگ قبرس فرانسه آلمان
گوآم استرالیا اسرائیل ژاپن قزاقستان
لبنان مالزی پورتوریکو قطر سنگاپور
آفریقای جنوبی تایوان تایلند انگلستان جزایر ویرجین ایالات متحده

 

جهت تهیه جزوات و کتاب های آزمون mcat کانادا و آمریکا کلیک کنید

 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا