اخبار

قوانین طرح نیروی انسانی و سابقه بالینی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

طبق اطلاعیه جدید مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، سه قانون جدید در آزمون ارشد وزارت بهداشت امسال تصویب شده که از اهمیت زیادی برخوردار است. در این اطلاعیه به توضیح کامل قوانین جدید طرح نیروی انسانی و سابقه بالینی ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۸ خواهیم پرداخت. همچنین زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۹۸ از ۳۰ بهمن ماه آغاز و تا ۱۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان با نمراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

همانطور که بارها توضیح دادیم کسب ۲۵% درس زبان و میانگین ۳۰% دروس اختصاصی از مهم ترین قانون تصویب شده در آزمون ارشد وزارت بهداشت در سال ۹۸ می باشد و ممکن است اغلب داوطلبان برای تهیه منابع مناسب بخصوص برای درس زبان که وزارت بهداشت منبعی را برای مطالعه ی آن معرفی نکرده دچار مشکل شوند. با توجه به اهمیت درس زبان و دیگر دروس اختصاصی رشته های ارشد علوم پزشکی پیشنهاد ما به شما برای درس زبان تهیه کتاب صفر تا صد و ۹۰+ می باشد

 

 

قوانین طرح نیروی انسانی و ارائه دو سال سابقه کار بالینی و نمره زبان

برای اطلاع از بندهایی که توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور ذکر شده می توانید با مراجعه به اطلاعیه دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت۹۸ مراجعه کرده و دفترچه جدید راهنمای ثبت نام ازمون ارشد وزارت بهداشت ۹۸ را دانلود کنید.

۱- طبق توضیحات داده شده در بند ۳ شرایط شركت مشمولین قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان شرایط اختصاصی صفحه ۷ دفترچه راھنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اعلام شده است. داوطلبان مشمول طرح اجباری میتوانند بدون گذراندن و یا شروع طرح، در ھر زمان در آزمون شرکت کنند و منعی جھت ادامه تحصیل ندارند.

۲ – در مورد بند ۱-۱۱ شرایط اختصاصی صفحه ۴ دفترچه راھنمای ثبت نام مبنی بر ارائه ۲ سال سابقه کار بالینی در رشته ھای مشخص شده جدول شماره ۱، به اطلاع میرساند ھمانگونه که اعلام شده فقط در رشته ھای مشخص شده در جدول سابقه کار بالینی  در رشته ھای پرستاری مراقبتھای ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی و … الزامی می باشد، لذا داوطلبان دقت نمایند اگر در رشته ھای امتحانی جدول شماره ۱ سابقه کار درج نشده باشد، در آن رشته نیاز به ارائه سابقه کار نمیباشد.

۳- ھمانگونه که در بند ۱-۱۳وضعیت تحصیلی صفحه ۵ دفترچه راھنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اعلام شده است کسب کف نمره زبان اعلام شده جھت تصحیح پاسخنامه و مجازبه انتخاب رشته محل شدن الزامی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا