اخباراعزام دانشجودسته‌بندی نشدهمنابع دکتری

جزوات و کتاب های آزمون mcat کانادا و آمریکا (فارسی و انگلیسی)

جزوات و کتاب های آزمون mcat کانادا و آمریکا

درباره آزمون  mcat

امکت (MCAT) – (Medical College Admission Test)- یا امتحان ورودی دانشکده پزشکی، امتحان کامپیوتری استاندارد برای ورود به دانشکده پزشکی در آمریکا و کانادا است. این امتحان ۲۵ بار و یا بیشتر در سال برگزار می‌شود.
این امتحان جهت سنجش حل مسئله، تفکر انتقادی، آنالیز نوشتاری، و مهارت نوشتاری در ضمن علوم پزشکی است. از ۲۷ ژانویه ۲۰۰۷ این امتحان به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود.
. امتحان از چهار قسمت تشکیل شده، که به صورت زیر در امتحان می‌آید:
علوم طبیعی، درک مفاهیم، انشاء، علوم زیستی
قسمت علوم طبیعی امتحان قدرت حل مسئله داوطلب در شیمی معدنی و فیزیک ارزیابی می‌کند و قسمت علوم زیستی این توانایی را در زیست‌شناسی و شیمی آلی. قسمت استدلال کلامی توانایی فهم، درک، ارزیابی اطلاعات را به صورت نثر می‌سنجد.
درک مفاهیم، علوم طبیعی، و علوم زیستی به صورت چند گزینه‌ای (تستی) است. قسمت انشاء امتحان از دو قطعه کوتاه تشکیل شده که در داخل رایانه نوشته می‌شود. سؤالات چندگزینه‌ای و نوشتاری از پیش تعیین شده‌اند، و بنابراین سطح سختی سؤالات بر اساس عملکرد داوطلب آزمون تغییر نمی‌کند.
عناوین امتحان
اول قسمت علوم طبیعی گزینش می‌شود . تشکیل شده از ۵۲ سؤال چند گزینه‌ای است که شیمی معدنی و فیزیک را پوشش می‌دهد. برای این قسمت ۷۰ دقیقه زمان معین شده‌است.
دومین قسمت امتحان درک مفاهیم است به همراه ۱۰ دقیقه زمان استراحت اختیاری. داوطلبان ۶۰ دقیقه فرصت دارند تا ۴۰ سؤال چند گزینه‌ای را جواب دهند. برعکس علوم طبیعی و علوم زیستی، این قسمت نیازی به اطلاعات خاصی ندارد.
قسمت نوشتاری امتحان ۶۰ دقیقه‌است که داوطلبان باید در این مدت زمان به دو سؤال جواب بدهند (هر کدام ۳۰ دقیقه‌است که به صورت جداگانه زمان گیری می‌شود).
بعد از قسمت انشاء، علوم زیستی است که پیش از شروع آن ۱۰ دقیقه استراحت اختیاری است. داوطلبان ۷۰ دقیقه زمان دارند تا به ۵۲ سؤال چند گزینه‌ای، شامل شیمی معدنی و زیست‌شناسی، پاسخ دهند.
نمرات
نمرهٔ قسمت چندگزینه‌ای امتحان بین ۱ تا ۱۵ است. نمرهٔ قسمت نوشتاری بین حروف J (کمترین) تا T (بیشترین) است. قسمت نوشتاری توسط دو نفر متفاوت تصحیح می‌شود. هر انشا دو بار تصحیح می‌شود – یک دفعه توسط هر خواننده- و حاصل نمره قسمت نوشتاری مجموع چهار نمره اختصاصی است. بعد نمرهٔ خام به صورت حرف الفبا تبدیل می‌شود.
نمرهٔ عددی هر قسمت چندگزینه‌ای امتحان با هم جمع شده تا نمره مرکب حاصل شود. بعد نمره قسمت نوشتاری امتحان به آن اضافه می‌شود (مانند ۳۵S). حداکثز نمره موجود ۴۵T است، ولی هر نمره بیشتر از ۳۰P به صورت منصفانه مورد رقابت قرار می‌گیرد. نکته اینکه قسمت چندگزینه‌ای آزمون نمره منفی ندارد.

 

جزوات و کتاب ها :

گروه آموزشی دکتر نوری با جمع آوری جدید ترین جزوات این آزمون شما را جهت آمادگی برای این آزمون سخت همراهی می کند

مجموعه اول: Kaplan MCAT Review Pack

این مجموعه یکی از بهترین مجموعه کتاب های آمادگی برای این آزمون می باشد. آزمون MCAT یکی از آزمون های ورودی و بسیار مهم در مقطع پزشکی برای آمریکا و کانادا است. با توجه به سابقه بالای مجموعه کتاب های کاپلان در جهت ایجاد آمادگی برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به آمریکا برای ادامه تحصیل در مقطع پزشکی دارند، این مجموعه ۷ جلدی تمام نیازهای شما را برای کسب آمادگی در این آزمون برآورده می کند.
✅ همچنین در کنار این مجموعه، کتاب MCAT 528 قرار داده شده است تا عزیزانی که فرصت مطالعه بیشتری دارند و سطح علمی بالاتری دارند، با مطالعه این کتاب سطح امادگی خود را بیشتر کرده تا بتوانند نمره مناسب تری را کسب کنند.

جهت تهیه مجموعه های فوق میتوانید با دکتر نوری تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۹۷۸۵۹۸

توجه داشته باشید بر خلاف سایر سایت ها که ورژن ۲۰۱۵ این مجموعه را ارائه می دهند گروه آموزشی دکتر نوری تمامی منابع به روز سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را ارائه میدهد

 

مجموعه دوم :۱۰th Edition Examkrackers MCAT Complete Study Package

این مجموعه شامل
خلاصه دروس
نمونه سوال
استراتژی های آزمون
و تمامی موارد علمی آموزشی مورد نیاز شما جهت قبولی در آزمون mcat  می باشد

 

جهت تهیه مجموعه های فوق میتوانید با دکتر نوری تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۹۷۸۵۹۸

توجه داشته باشید بر خلاف سایر سایت ها که ورژن ۲۰۱۵ این مجموعه را ارائه می دهند گروه آموزشی دکتر نوری تمامی منابع به روز سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را ارائه میدهد

مجموعه سوم:

مجموعه جزوات فارسی دروس mcat
این مجموعه شامل جزوات فارسی آزمون mcat  می باشد که پیشنهاد می شود ابتدا قبل از شروع مطالعه مطالب
 به زبان انگلیسی جهت تسلط علمی بیشتر به مطالب مطالعه شود

جهت تهیه مجموعه های فوق میتوانید با دکتر نوری تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۹۷۸۵۹۸

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا