کنکور سراسریمنابع درس عربی

 جدید ترین و بهترین منابع عربی کنکور

 جدید ترین و بهترین منابع عربی کنکور

آیا تا به حال این فکر به ذهنتان خطور کرده است که در صورت عدم انتخاب منبعی مناسب برای دروس مختلف کنکور از جمله درس عربی چه بلایی ممکن است بر سر رتبه شما در کنکور بیاید؟ چگونه می توان از میان منابع مختلف برای درس عربی بهترین منابع عربی کنکور  را انتخاب کرد؟ بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید و بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید چیست؟

 

یقین داشته باشید که بهترین راه حل برای شناخت بهترین کتاب های عربی نظام جدید و قدیم استفاده از تجارب و نظرات کنکوری های سال های قبل و همین طور مشورت با مشاورانی کاردان و خبره در حوزه تحصیلی است. کسانی که بتوانند بهترین کتب را در درس عربی جهت مطالعه درست و صحیح به شما معرفی کنند.

 

 

 

چرا باید بهترین منابع عربی کنکور را انتخاب کنیم؟

یکی از بهترین جواب هایی که می توان به این سوال داد این است که به هر حال فرد داوطلب باید یک سال تمام با این کتاب ها سر و کله بزند و ریز به ریز و جزء به جزء آن ها را بخواند.

حال تصور کنید که این منابع بهترین منابع عربی کنکور نباشد. در این صورت مسلماً نمی توان انتظار گرفتن نتیجه خوبی را در این درس مهم از داوطلب کنکور تجربی، ریاضی و یا انسانی داشت.

این گونه، داوطلب هم زمان خود را هدر نداده است و هم به نتیجه دلخواه که همان گرفتن درصد بالا در درس عربی و به دنبال آن اخذ رتبه عالی در کنکور گروه آزمایشی مورد نظر است دست پیدا نمی کند.

بهترین منابع عربی کنکور چه ویژگی هایی دارند؟

مسلماً کتاب هایی که عنوان بهترین منابع عربی کنکور را به خود اختصاص می دهند ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر منابع معرفی شده متمایز می کند.

از جمله مهم ترین ویژگی ها برای این کتاب ها که آن ها را در جرگه بهترین کتاب ها و منابع عربی نظام جدید و قدیم قرار می دهد می توان از درسنامه هایی بسیار جامع و کامل، سطح مناسب سوالات تألیفی توسط مؤلف و یا وجود پاسخنامه ای با توضیحاتی کامل در مورد تک تک گزینه ها یاد کرد.

بعلاوه، بهترین کتاب عربی کنکور نظام قدیم و یا بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید باید تعداد کافی از سوالات چهارگزینه ای عربی را در خود جای داده باشد. در حقیقت، اگر تعداد تست ها بسیار زیاد باشد داوطلب از عهده حل تمام آن ها برنمی آید.

بالعکس در صورت کم بودن شمار تست ها شما نمی توانید مهارت لازم را در درس عربی بدست آورید و پیشروی چندان خوبی در این درس مهم کنکور ندارید.

 

 

چگونه بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید و یا قدیم را انتخاب کنیم؟

همان طور که می دانید در کلیه دروس از جمله درس عربی منابع بسیار متنوع و مختلفی در بازار کتاب وجود دارد. این تنوع از طرفی خوب و از طرفی هم می تواند بد باشد.

زیرا این امر سردرگمی داوطلب در انتخاب بهترین منابع عربی کنکور را در پی دارد. نکته بسیار کلیدی و مهم در زمان انتخاب بهترین منابع عربی کنکور به عنوان بهترین کتاب عربی کنکور نظام قدیم و یا بهترین کتاب عربی کنکور نظام جدید انتخاب منابعی است که با سطح درسی شما در عربی مطابقت داشته باشد.

در صورتی که قصد مطالعه چند منبع عربی را از بین نمونه های موجود دارید کتبی را انتخاب کنید که از هر نظر از مابقی کتاب ها ساده تر باشد و سپس به سراغ منابع مشکل تر بروید.

در صورتی که سراغ منبع بعدی بروید که در اولین منبع تسلط و مهارت کافی را کسب نکرده باشید و به قول معروف کتاب را جویده باشید.

پس از رسیدن به تسلط در محتوا و تست های کتاب اول به سراغ سایر منابع بروید.

بهترین منابع درس عربی کنکور کدام ها هستند؟

در این قسمت از نوشته حاضر شماری از منابع عربی کنکور که شاید از نظر شما مشاوران کنکور و یا افراد دارای رتبه برتر کنکور جزء بهترین منابع عربی کنکور باشند را خدمتتان نام می بریم.

 

 

کتاب عربی خیلی سبز

کتاب عربی خیلی سبز شامل درسنامه ای جامع و کامل است که تمامی نکته های درسی را در خود جای می دهد. متن ساده و روان این درسنامه ها از دیگر ویژگی های این کتاب است.

بعلاوه، تعداد تست های آورده شده در این کتاب برای فراگیری اصولی و کامل دانش آموزان و داوطلبان کافی به نظر می رسد.

 

 

کتاب عربی میکروطبقه بندی گاج

کتاب عربی میکروطبقه بندی گاج که به عقیده بعضی شاید بهترین منابع عربی کنکور باشد، تعداد زیادی تست های طبقه بندی شده را در خود جای داده است. سوال های موجود در این کتاب سوالات آزمون های سراسری سال های قبل و همین طور سوالات تألیفی است.

بعلاوه، تنوع سوال های گنجانده شده در این کتاب و تعداد آن ها نیز کافی و مناسب به نظر می رسد. در پایان هر کدام از فصل های کتاب آزمونی برای سنجش و ارزیابی مطالب فرا گرفته شده توسط داوطلب گنجانده شده است.

 

 

کتاب عربی نشر الگو

کتب الگو همانند کتاب های نشر گاج از متنی ساده و روان برخوردار هستند و کلیه نکته های ضروری برای پاسخ گویی به پرسش ها در آن گنجانده شده است. از جمله ویژگی های کتاب عربی نشر الگو می توان از حل کامل تمرین های کتاب درسی و ترجمه متون یاد کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا